Jaki adres dla naszej firmy?

Planowanie działalności gospodarczej jest skomplikowanym zadaniem. Trzeba skupić się na wielu szczegółach. Każda osoba, która wypełnia wniosek o rejestrację działalności gospodarczej powinna dużo wcześniej się przygotować. Niezbędne jest zebranie wszystkich wymaganych informacji. Samo wysłanie wniosku o wpis do CEIDG nie jest skomplikowane. Polega na wypełnieniu pól formularza internetowego. Można zrobić to bez wychodzenia z domu. Jednak będziemy podawać informacje, które będą rzutować na działalność naszej firmy przez wiele lat. Jedną z takich informacji jest adres siedziby firmy.

Jaki adres siedziby firmy wpisać? To pytanie można zadać sobie podczas wypełniania formularza CEIDG. Wiele zależy od naszych możliwości lokalowych oraz od profilu działalności gospodarczej. Podstawowym pytaniem, które musimy sobie zadać jest to, czy będziemy przyjmować klientów w siedzibie naszej firmy. Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, to najlepszym rozwiązaniem wydaje się wynajęcie tradycyjnego biura. W przypadku odpowiedzi negatywnej możliwości mamy całkiem sporo. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wskazanie adresu zamieszkania. Jest to oczywiste rozwiązanie w przypadku, kiedy kontaktujemy się z naszymi klientami głównie przez telefon, internet lub też osobiście w miejscu wskazanym przez nich. Jednak podanie adresu domowego ma swoje słabe strony. Może być tak, że rejestracja działalności gospodarczej pod adresem zamieszkania będzie niemożliwa. Z taką sytuacją możemy spotkać się w przypadku mieszkania wynajętego. Podanie adresu domowego może skutkować też zmniejszonym poczuciem prywatności.

Tradycyjne biuro nie musi być najlepszym rozwiązaniem. Utrzymywanie tradycyjnego biura w sytuacji, w której nie przyjmujemy klientów wydaje się bezcelowe. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie biuro wirtualne Klaster. W takim modelu wykupujemy stały abonament u dostawcy usługi wynajmu powierzchni biurowych. W zamian otrzymujemy możliwość korzystania z adresu danego biura wirtualnego. Korespondencja firmowa przychodząca na wirtualny adres będzie odbierana przez zarządcę biura. Wszystkie formalności związane z utrzymywaniem takiego adresu możemy załatwić podczas okazjonalnych wizyt w biurze. Nie ponosimy dodatkowych kosztów mediów oraz utrzymania urządzeń biurowych. Wszystko jest w abonamencie.

Podsumowując, wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem dla części początkujących biznesów. Główna zaleta to znacznie niższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi biurami.